Polscy biegacze wystartują w nowym turnieju. Znamy skład

Trener męskiej kadry biegaczy Lukas Bauer podał skład na rozpoczynający się 15 lutego cykl Ski Tour. Do Szwecji na pierwszy etap zmagań uda się trzech reprezentantów Polski. Do drużyny po krótkiej przerwie powróci Dominik Bury.

Już za trzy dni rozpoczną się starty w nowym cyklu w kalendarzu Pucharu Świata. Sześcioetapowe zmagania w Ski Tourze rozpocznie trzech Polaków. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, Lukas Bauer powołał na te zawody Macieja Staręgę, Kamila Burego oraz Dominika Burego. Dla tego trzeciego to powrót po krótkiej przerwie od startów w sezonie 2019/2020. 23-latka zabrakło bowiem podczas zmagań w Falun. Rywalizacja rozpocznie się od biegu na 15 kilometrów techniką dowolną. Dominik na tym dystansie już kilkukrotnie zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej.

Ski Tour to drugi cykl w obecnie trwającym sezonie. Wcześniej odbyła się kolejna edycja zmagań w Tour de Ski. Tam bardzo dobrze spisał się właśnie zawodnik klubu MKS Istebna – w klasyfikacji końcowej uplasował się na dwudziestej czwartej lokacie.

źródło: PZN

Obserwuj