Trwają licytacje na rzecz odbudowy skoczni w Harrachovie

0

fot. harrachov.com

fot. harrachov.com

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnące zainteresowanie sytuacją obiektów narciarskich w czeskim Harrachovie. Wszystko za sprawą akcji “Projekt Harrachov”, która ma na celu uratowanie tych skoczni i doprowadzenie do możliwości ponownych treningów i rywalizacji na nich. Poza ciągle trwającą zbiórką, organizatorzy w internecie przeprowadzają licytację sprzętów sportowych, którą zapowiadali na konferencji prasowej 14 sierpnia.

Licytacje odbywają się w serwisie aukcyjnym Allegro. Każda z nich otrzymała określone ramy czasowe i użytkownik, który na koniec aukcji zaproponuje najwyższą kwotę, dostanie wystawiony przedmiot.

Zakończona została już licytacja treningowego plastronu Adama Małysza z Mistrzostw Świata w Thunder Bay z 1995 roku. Jest to z pewnością unikatowa rzecz, która dodatkowo zostanie okraszona autografem “Orła” z Wisły oraz specjalną dedykacją dla zwycięzcy licytacji.

Aukcji jest znacznie więcej. Wystawione są plastrony Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły oraz Jakuba Wolnego. Na najbliższy tydzień przygotowano następne niespodzianki.

Kolejne przedmioty będą sukcesywnie dodawane z terminem na kilka dni licytowania przez użytkowników, a na zebranie jak największych kwot liczy inicjator akcji “Projekt Harrachov” – Paweł Skorb. “Z pewnością przedmioty, które będziemy wystawiali w ramach licytacji powinny wzbudzić zainteresowanie kibiców skoków narciarskich. Mamy nadzieję, że ułatwi nam to szybsze dotarcie do celu, który sobie postawiliśmy, czyli uzbieranie łącznie 1,5 miliona koron czeskich do końca roku” – skomentował Skorb.

Obecnie na kontach czeskiej i polskiej zbiórki znajduje się łącznie ponad 458 tysięcy koron. Jest to ponad 30 procent kwoty, którą organizatory chcą uzbierać.

Licytacja plastronu Kamila Stocha:

https://allegro.pl/oferta/plastron-treningowy-malysza-ms-thunder-bay-1995-8495858775

Licytacja plastronu Dawida Kubackiego:

https://allegro.pl/oferta/plastron-dawida-kubackiego-lgp-zakopane-2019-8505233300

Licytacja plastronu Piotra Żyły:

https://allegro.pl/oferta/plastron-piotra-zyly-lgp-zakopane-2019-8505262665Licytacja plastronu Jakuba Wolnego:

https://allegro.pl/oferta/plastron-jakuba-wolnego-lgp-zakopane-2019-8505253702

Zbiórka na rzecz odbudowy skoczni w Harrachovie:

http://www.zrzutka.pl/projekt-harrachov

Źródło: Komunikat prawy / Paweł Skorb

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.