Trondheim zorganizuje mistrzostwa świata w 2025 r. Jest jedynym kandydatem

fot. Images of Norway

fot. Images of Norway

Trondheim zorganizuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2025. Norweskie miasto nie zostało jeszcze oficjalnie wskazane przez FIS, ale jest jedynym kandydatem w wyścigu.

Nie udało się wywalczyć prawa do organizacji czempionatu w 2023 roku, ale uda się dwa lata później. Norweskie Trondheim będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2025 roku. Nie zgłoszono bowiem innych kandydatur. Gospodarze mistrzostw zaprezentowali jednak ciekawą opcję. – Pokazaliśmy nasze ulepszenia w centrum Granåsen i całej gminy Trondheim pod względem klimatu i zrównoważonego rozwoju. Włożyliśmy w to wiele wysiłku, a zespół kontrolny był pod wrażeniem tego, co dzieje się w okolicy Trondheim. To wspaniałe, że FIS wyraźnie wyraził chęć współpracy z nami w organizowaniu mistrzostw świata z poszanowaniem środowiska i klimatu – zaznaczył przewodniczący komitetu organizacyjnego, Erik Røste.

Mistrzostwa narciarzy klasycznych w Norwegii ostatni raz gościły w 2011 roku w Oslo. Trondheim gospodarzem było w 1997 r. – Trondheim poczynił znaczne postępy w kierunku mistrzostwa 2025. Zostało to przyjęte z zadowoleniem i zwrócono szczególną uwagę na zrównoważony rozwój – powiedziała burmistrz miasta Rita Ottervik. Chociaż norweska miejscowość nie ma konkurentów w staraniach o prawo do organizacji imprezy, to musi jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony FIS. To nastąpi 21 maja 2020 roku podczas Kongresu w Tajlandii.

Źródło: fondoitalia.it

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.