Trondheim może przejąć organizację Finału Pucharu Świata

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com
fot: aremobility.com

Norweskie Trondheim to kolejne miasto, które jest gotowe do przejęcia po rosyjskiej Tiumeni organizacji Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wcześniej wstępne zainteresowanie wyrazili Finowie.

Międzynarodowa Federacja Narciarska jeszcze przed świętami podjęła decyzję o odebraniu Rosji zawodów Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Całe zamieszanie to pokłosie kolejnego raportu McLarena, w którym mowa m.in.: o pozytywnych wynikach testów dopingowych rosyjskich biegaczy podczas igrzysk w Soczi, a także o zorganizowanym procederze tuszowania dopingu wśród rosyjskich sportowców.

FIS nie chciał tego tolerować i zabrał Tiumeni prawo do organizacji zawodów kończących sezon w biegach narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie ma jednak jeszcze planu zastępczego i nie wie, które miasto mogłoby być gospodarzem Finału Pucharu Świata. Wstępną kandydaturę zgłosili Norwegowie, a konkretnie Trondheim. – Najpierw Norweski Związek Narciarski musi zdecydować czy chce organizować Finał Pucharu Świata. My jednak jesteśmy już na to gotowi i chętni – mówi Morten Wolden, członek rady miejskiej Trondheim.

Swoją kandydaturę zgłosili także Finowie, o czym pisaliśmy dwa dni temu.

Źródło: sports.ru

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.