Trondheim gospodarzem MŚ w narciarstwie klasycznym 2025

fot. exviking.net

fot. exviking.net

Rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku będzie Trondheim. Decyzja FIS-u była jedynie formalnością, gdyż norweskie miasto było jedynym kandydatem w wyścigu o organizację imprezy.

Trondheim już po raz trzeci z rzędu ubiegało się o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W wyścigu o mistrzostwa w 2021 roku Norwegowie przegrali z niemieckim Oberstdorfem, a czempionat w 2023 roku “sprzątnęli” im sprzed nosa Słoweńcy. W 2025 roku Kraju Fiordów nie miał już jednak konkurencji i ogłoszenie Trondheim na gospodarza imprezy było jedynie formalnością.

Norwegowie przyjmą najlepszych specjalistów od narciarstwa klasycznego po czternastu latach przerwy. Po raz ostatni bowiem mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w Kraju Fiordów w 2011 roku, a gospodarzem było wówczas Oslo. Dla Trondheim będzie to z kolei drugi raz w roli organizatora czempionatu globu (MŚ w 1997 roku).

Źródło: FIS