Troje debiutantów w składzie biało-czerwonych na Puchar Świata w Oberstdorfie [aktualizacja]

A. Karczewska PZN

A. Karczewska PZN

Eliza Rucka, Magdalena Kobielusz oraz Kacper Antolec zadebiutują w zawodach Pucharu Świata. Aleksander Wierietielny oraz Lukas Bauer zdecydowali się wystawić łącznie dziesięcioro reprezentantów Polski na biegi w Oberstdorfie.

Do Oberstdorfu, gdzie w przyszłym sezonie zostaną rozegrane mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, trenerzy Aleksander Wierietielny oraz Lukas Bauer zdecydowali się wystawić łącznie dziesięcioro swoich podopiecznych. W żeńskiej drużynie zadebiutują dwie zawodniczki. Pierwsza z nich to Eliza Rucka. 19-letnia medalistka MP jeszcze przed startem Pucharze Świata 2019/2020 prezentowała dobrą formę. W Muonio na dystansie stylem dowolnym uplasowała się w czołowej dziesiątce. W Gallivare zaś wśród juniorek uplasowała się tuż za podium na 5 km łyżwą. W szwedzkiej miejscowości jednego biegu niestey nie ukończyła – biało-czerwona zmaga się z problemami zdrowotnymi. Drugą debiutantką będzie Magdalena Kobielusz. 19-latka podczas tej zimy zrezygnowała ze współpracy z Aleksandrem Wierietielnym i przeniosła się do kadry młodzieżowej.

Podczas Pucharu Świata w Oberstdorfie, gdzie zostaną rozegrane biegi dystansowe oraz sprinty, wystartują także: Monika Skinder, Izabela Marcisz oraz Weronika Kaleta.

Czeski szkoleniowiec także powołał pięciu swoich podopiecznych. Również wśród mężczyzn jeden zawodnik dostanie szansę startu w Pucharze Świata po raz pierwszy. Jest to Kacper Antolec. 23-letni biegacz do tej pory regularnie rywalizował w Slavic Cupie. Ma on na swoim koncie pięć podium w zawodach tej rangi. Oprócz niego w niemieckiej miejscowości wystartują: Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga i Mateusz Haratyk.

EDIT 23.02.2020: Polski Związek Narciarski kolejny raz zmienia swoje informacje w sprawie składu w biegach narciarskich. Tym razem jednak okazuje się, że Kacpra Antolca nie będzie w Oberstdorfie. Zamiast niego zobaczymy Michała Skowrona.
źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.