Triumfator minionego sezonu odpuści pierwszy start na śniegu

fot. M. Rudzińska

Jak informują rosyjskie media, najlepszy biegacz narciarski dwóch ostatnich sezonów – Aleksander Bolszunow – nie wystartuje w zawodach FIS, które w pierwszej połowie listopada odbędą się w Muonio. Powodem absencji Rosjanina są problemy zdrowotne.

fot. M. Rudzińska

Przedłuża się okres rekonwalescencji lidera rosyjskiej drużyny biegaczy narciarskich, Aleksandra Bolszunowa. Przypomnijmy, że w połowie października 25-letni zawodnik przeszedł operację górnej szczęki. Konieczność interwencji chirurgicznej wynikała z zaniedbania problemów z torbielą, która powstała w wyniku nieprawidłowo zagojonego wypełnienia kanału nerwowego zęba i dostała się do kości sportowca.

Potrzeba dłuższego odpoczynku

Choć pierwotnie zakładano, iż już po 10 dniach od operacji czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich wróci do pełni sił, to jednak – jak wynika z informacji przekazanych przez szkoleniowca kadry Sbornej – czas rekonwalescencji ulegnie wydłużeniu. W trosce o zdrowie biegacza podjęto decyzję, iż Aleksander Bolszunow nie wystartuje w przedsezonowych zawodach rangi FIS, które w dniach 12-14 listopada odbędą się w Muonio.

– Zanim podejmiemy decyzję, kto weźmie udział w zawodach w Muonio, przyjrzymy się formie zawodników. Ale jedno możemy powiedzieć na pewno: Sasza Bolszunow nie wystartuje w Finlandii – powiedział w rozmowie z portalem championat.com trener rosyjskiej kadry, Jurij Borodawko.

Dwa tygodnie po zmaganiach w Muonio, również w Finlandii (a dokładniej – w Ruce), zainaugurowana zostanie kolejna edycja Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Źródło: championat.com