Trevor Morrice i Matthew Rowley żegnają się ze skokami

fot.: fis-ski.com
fot.: fis-ski.com

Do grona zawodników, którzy nie wystartują już nigdy w charakterze skoczka narciarskiego dołączyła dwójka Kanadyjczyków. Trevor Morrice i Matthew Rowley już nie zasiądą na belce startowej. Mistrzostwa Kanady były ostatnimi zawodami w ich karierze.

Pierwszymi międzynarodowymi zmaganiami Morric’a były zawody z cyklu FIS Cup, które odbywały się wóeczas w Predazzo. Dwukrotnie uplasował się w drugiej dziesiątce. Następnie Kanadyjczyk rozpoczął przygodę z Pucharami Kontynentalnymi, zaczynając od letnich konkursów w Lake Placid. Za największe jego osiągnięcia uważa się zdobycie dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Kanady w 2013 r. i 2014 r., zajęcie 11 miejsca w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo (styczeń 2014 r.), w Einsiedel w 2006 r. w zawodach FIS Cup zajął drugie miejsce. Był również uczestnikiem trzech Mistrzostw Świata Juniorów. Najwyższe miejsce – 24, zajął w 2006 r. w Kranje. Startował w zawodach Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Zimowych Igrzysk Olimpijskich (Whistler – 2010 r., Sochi – 2014 r.). Jednak w wyżej wymienionych konkursach nie odniósł sukcesów ani nie zajmował znaczących miejsc w klasyfikacji. Karierę skoczka narciarskiego zakończył w wieku 24 lat.

Reprezentant klubu sportowego Altius Nordic Ski Club- Matthew Rowley, również postanowił zawiesić narty na przysłowiowy kołek. Międzynarodową karierę rozpoczął w 2008 r. w zawodach FIS Cup, które odbywały się na jego domowej skoczni w Whistler. Na Mistrzostwach Ameryki Północnej Juniorów w skokach narciarskich w 2012 r. zdobył srebro w drużynie i brąz indywidualnie. Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce w czasie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (29.12.2o14 r.). Zajął tam wówczas 31 miejsce. Na Mistrzostwach Kanady w 2013 r. zdobył srebrny medal. Rok później wywalczył złoto i srebro. Wystartował kwalifikacjach do konkursów Olimpijskich w Sochi. Raz nie uzyskał kwalifikacji, a raz został zdyskwalifikowany. Matthew Rowley przygodę ze skokami  narciarskimi zakończył w wieku 22 lat.

Źródło: fis-ski.com, wikipedia.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.