Trener szwedzkich alpejczyków ma nadzieję na 3 medale na MŚ

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND
fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

Trener szwedzkich alpejczyków jeżdżących w konkurencjach technicznych z dużym optymizmem patrzy na sezon 2016/2017. Wprawdzie w Sölden i Levi na podium nie było żadnego Szweda, ale opiekun kadry Heinz Peter Platter liczy na kilka medali na MŚ w Sankt Moritz.

Celem kadry mężczyzn na ten sezon mają być przynajmniej trzy medale mistrzostw świata: złoto w slalomie, jakikolwiek medal w gigancie oraz złoty medal w konkurencji drużynowej. Platter w wywiadzie opublikowanym przez skidor.com stwierdził, że Szwecja ma trzech narciarzy, którzy mogą wygrać w slalomie z Marcelem Hirscherem. Są to Andre Myhrer, Jens Byggmark i Matthias Hargin. W pierwszym slalomie sezonu w Levi w pierwszej dziesiątce był jedynie Matthias Hargin na 6. miejscu, ale czołowej 30. było jeszcze trzech zawodników ze Szwecji: Kristoffer Jakobsen, Anton Lahdenperae i Jens Byggmark. Pierwszy przejazd nie udał się Andre Myhrerowi, który w poprzednim sezonie wygrał zawody w Sankt Moritz – tam gdzie w 2017 roku będą miały miejsce Mistrzostwa Świata. W slalomie gigancie Platter oczekuje dobrych występów od Mattsa Olssona i Andre Myhrera.

Chociaż na początku sezonu Szwedzi nie pokazali jeszcze takiej formy, która gwarantowałaby medale mistrzostw to ich włoski trener wierzy, ze ich ciężka praca i dobra atmosfera w zespole przyniosą spodziewane efekty. Poza MŚ ważnym wydarzeniem dla Szwecji ma być City Event w Sztokholmie. W ubiegłym roku bliski wygranej był w tych zawodach Andre Myhrer, ale ostatecznie przegrał w finale z Hirscherem.

Platter z reprezentacją Szwecji pracuje już drugi sezon, a jego umowa obowiązuje do 2019 roku, kiedy to w szwedzkim Åre odbędą się Mistrzostwa Świata.

Źródło: skidor.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.