Trener słoweńskich skoczków zwolniony w trakcie mistrzostw

Gorazd Bertoncelj nie jest już trenerem reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich. Tamtejszy związek zwolnił szkoleniowca po wczorajszym wpisie Timiego Zajca. Obowiązki głównego trenera na czas mistrzostw w Planicy przejął Robert Hrgota.

fot. M. Rudzińska

Wczoraj Timi Zajc na swoich portalach społecznościowych opublikował wpis, w którym zaapelował, aby sztab reprezentacji, na czele z Gorazdem Bertonceljem, poniósł konsekwencje za złe wyniki swoich podopiecznych. – Trenowałem przez całe lato, aby dzisiaj lecieć tylko w kierunku pierwszej linii. Myślę, że trenerzy muszą wziąć na siebie dużą odpowiedzialność – napisał.

Na odpowiedź związku nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj rano szef słoweńskich skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Gorazd Pogorelčnik poinformował o wykluczeniu Zajca z kadry narodowej. A to wszystko dzieje się podczas Mistrzostw Świata w lotach w Planicy.

Na tym jednak, jak widać, nie koniec. Szef słoweńskiego narciarstwa zdecydował też o zwolniniu Bertoncelja z funkcji trenera reprezentacji skoczków. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Robert Hrgota.

Źródło: Informacja

Mateusz Król
Obserwuj