Trener Rosjan odpowiada na słowa Klaebo. “To Aleksander był najlepszy przez cały sezon”

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Rosjanie nie przeszli obojętnie obok niedawnej wypowiedzi Johannesa Hoesflota Klaebo, który odbierając małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w rywalizacji sprinterskiej w sezonie 2019/2020 stwierdził, że trofeum za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trafiło do Bolszunowa przez… pomyłkę. Do słów Norwega odniósł się m.in. jeden z trenerów reprezentacji Rosji Markus Kramer w rozmowie ze skisport.ru.

Wypowiedź, której kilka dni temu podczas odbierania małej Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji sprinterskiej udzielił Johannes Hoesflot Klaebo, odbiła się szerokim echem w Rosji. Norweg przyznał wówczas, że najważniejsze trofeum, czyli to za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, trafiło do Bolszunowa przez pomyłkę i że teraz zrobi wszystko, aby w przyszłym roku je odzyskać.

Na słowa trzykrotnego mistrza olimpijskiego zareagował jeden z trenerów reprezentacji Rosji Markus Kramer, który w wywiadzie udzielonym rodzimym mediom stwierdził, że Kryształowa Kula trafiła do właściwego człowieka. – Trofeum w pełni zasłużenie trafiło do Rosji, ponieważ to Aleksander był najlepszy przez cały sezon. Wszyscy widzieliśmy jego wielki talent. Myślę, że Norwegom wcale nie będzie łatwo odzyskać Kryształową Kulę. Mamy młody, silny zespół, który jest bardzo zmotywowany – tłumaczy szkoleniowiec Rosjan cytowany przez skisport.ru.

Kramer zaznaczył przy okazji, że jego zdaniem zwycięstwo Bolszunowa było dobre dla rywalizacji, gdyż to dodaje nieco kolorytu rywalizacji. – Dobrze, że nie wygrywają jedynie Norwegowie. Mam nadzieję, że w przyszłości to samo wydarzy się także w kobiecych biegach – kwituje niemiecki trener rosyjskiej kadry.

Źródło: skisport.ru