Trener Rosjan: “Niepriajewa miała problemy z nadwagą”

fot. Modica/NordicFocus

Drugi dzień rywalizacji biegaczy narciarskich w Tour de Ski należał do Rosji. W rywalizacji kobiety wygrała Natalia Nieprajewa, a u mężczyzn najlepszy był Siergiej Ustiugow. To dało powody do optymizmu w rosyjskich szeregach.


Natalia Niepriajewa odniosła dziś pierwsze zwycięstwo w karierze. Rosjanka pokonała Ingvild Flugstad Oestberg o… 0,3 sek. i została nową liderką Tour de Ski. Chociaż jej przewaga nad Ingvild to nieco ponad 20 sekund (do końca zostało 5 etapów), to rosyjski trener Markus Kramer uważa, że Rosjankę stać na końcowy sukces w turnieju. – Nieprajewa była dobra w sprincie, ale będzie miała o wiele więcej szans. To samo dotyczy Biełorukowej. Myślę, że obie będą bardzo wysoko w turze – powiedział Kramer. Szkoleniowiec zdradził, dlaczego Natalia doszła do takie formy. – Miała problemy z nadwagą dwa lata temu. Zrozumiała czego jej trzeba by mogła szybko biegać. Jest bardzo dobrze przygotowana, a jej forma chyba doskonała – dodawał.

Markus Kramer twierdzi też, że Rosjanie będą liczyli się w walce o wysokie lokaty w rywalizacji mężczyzn. – Mamy teraz wielu świetnie biegających zawodników – zaznaczył trener. – Przede wszystkim wierzę w Aleksandra Bolszunowa, ale także pokładam nadzieję w tych, których trenuję – Siergieja Ustigowa i Jewgienija Bełowa. Ustiugow powrócił po kontuzji i dziś był najlepszy, a Bełow wygrał w Davos. Powinniśmy zwracać uwagę aż na tylu Rosjan – stwierdzi Kramer.

Źródło: Sports.ru

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.