Trener polskich skoczków podjął decyzję. Niektórzy mogą się zdziwić

Screen - Eurosport

Poznaliśmy skład ekipy skoczków narciarskich na zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee – Neustadt (09-12.12) oraz szwajcarskim Engelbergu (17-18.12). Względem weekendu w fińskiej Ruce, trener Thomas Thurnbichler nie dokonał zmian w zestawieniu.

Screen – Eurosport

Szczęśliwa siódemka na Titisee-Neustadt oraz Engelberg

Liderem Biało-Czerwonych na Hochfirstschanze (HS 142) będzie oczywiście Dawid Kubacki. Lider klasyfikacji generalnej cyklu po nieco mniej udanym weekendzie w na Rukatunturi (HS 142) z pewnością będzie chciał udowodnić, że nie jest przypadkowo posiadaczem żółtego plastronu. Miejsca w składzie nie mogło zabraknąć również dla podiumowicza z Finlandii – Piotra Żyły. Szansę występu utrzymają również Kamil Stoch oraz Paweł Wąsek, który w rywalizacji za kołem podbiegunowym punktowali. Skład uzupełnią Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Oznacza to, że podopieczni Thomasa Thurnbichlera wystartują dokładnie w identycznym zestawieniu jak przed dwoma tygodniami w Kraju Tysiąca Jezior.

Decyzja austriackiego szkoleniowca może być zaskakująca, gdyż wspomniana trójka – Wolny, Zniszczoł oraz Pilch w Ruce nie zdobyli choćby punktu. Kibice byli przekonani, że szansę występu otrzymają Kacper Juroszek, Stefan Hula, czy Jan Habdas. Jak wiadomo jednak ten pierwszy zmaga się z problemami z plecami i być może tymi kategoriami kierował się trener przy doborze siódemki. Wspomniani zawodnicy prawpodobnie otrzymają jednak szansę występu w równolegle rozgrywanych zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund (HS 117) oraz Ruce.

Przypomnijmy, że w Badenii – Wirtembergii oraz kantonie Obwalden zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne (9-11.12 oraz 17-18.12). W Niemczech dodatkowo będziemy świadkami sobotniej rywalizacji drużyn mieszanych (10.12).

źródło: PZN