Trener Norweżek nie wierzy w sprinterski sukces Marit Bjoergen na igrzyskach olimpijskich? “Zbyt wolny start może być nie do odrobienia”

fot.: skiforbundet.no

fot.: skiforbundet.no

Trener norweskich biegaczek, Roar Hjelmeset, jest dość sceptyczny jeśli chodzi o szanse medalowe Marit Bjoergen w konkurencjach sprinterskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. 40-latek uważa, że jego podopieczna jest zbyt wolna na starcie i to może sprawić, że nie będzie w stanie dogonić swoich rywalek.

Marit Bjoergen swoją wielką karierę rozpoczynała od sukcesów sprinterskich. Norweżka jest bowiem czterokrotną mistrzynią świata i mistrzynią olimpijską w sprincie, a także pięciokrotną zdobywczynią małej kryształowej kuli w tej specjalizacji. W ostatnich sezonach Bjoergen straciła jednak nieco ze swojego sprinterskiego animuszu i po przerwie macierzyńskiej ani razu nie udało jej się awansować do finału, a najlepszym wynikiem Norweżki w ubiegłym sezonie było ósme miejsce w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów Lillehammer Tour.

Pomimo braku sukcesów, Marit Bjoergen zamierza wystartować we wszystkich sześciu konkurencjach na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Norweżka chce w Korei Południowej powalczyć o sześć medali olimpijskich i zapisać się w historii światowych biegów narciarskich. – Na igrzyskach chcę powalczyć o wszystkie możliwe medale. Jeśli pojadę tam w dobrej formie, to będę na to gotowa – przyznała Norweżka. – Trasa w Korei jest trudna i wymagająca. Tutaj potrzeba bardziej wytrzymałości niż szybkości i to mi odpowiada. Poza tym jestem o wiele silniejsza niż rok temu, kiedy byłam po ciąży i kontuzji – dodaje biegaczka cytowana przez NRK.

Optymizmu swojej podopiecznej nie podziela Roar Hjelmeset. Trener biegaczek z Kraju Fiordów uważa, że Bjoergen nie jest teraz gotowa na to, aby walczyć o medale w konkurencjach sprinterskich. – Sprinty w ostatnich latach bardzo się zmieniły i teraz startuje w nich więcej młodych biegaczek, które są świetnie przygotowane taktycznie. Zbyt wolny start, jakim dysponuje Marit, może być nie do odrobienia na tak krótkiej trasie – tłumaczy Hjelmeset, który porównał start Bjoergen do 100-letniej babci.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.