Trener norweskich skoczków: “Nie jest łatwo rywalizować ze Stochem”

Nie milkną echa niesamowitego sukcesu Kamila Stocha. Polak triumfował w środę w 69. Turnieju Czterech Skoczni. To jego trzecie zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu. Wyczyn wzbudził podziw wśród rywali oraz trenerów. – Nie jest łatwo rywalizować z takimi sportowcami jak Kamil Stoch – powiedział po zawodach w Bischofshofen trener norweskich skoczków, Alexander Stoeckl.

fot. Anna Felska

To był niesamowity turniej dla polskich skoczków. Drugi raz w historii na podium klasyfikacji generalnej znalazło się dwóch reprezentantów. Oprócz zwycięskiego Stocha, podziwialiśmy też Dawida Kubackiego. A to przecież Norweg Halvor Egner Granerud miał w cuglach wygrać noworoczną imprezę. Stało się inaczej, ale szkoleniowiec lidera Pucharu Świata nie ocenił źle poczynań swoich zawodników.

Jestem zadowolony z Turnieju Czterech Skoczni. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Halvor był w takiej sytuacji po raz pierwszy, a Marius nie miał szansy w Garmisch i Innsbrucku [ból zęba i wycofanie z zawodów], to jesteśmy naprawdę szczęśliwi – skomentował w rozmowie z nami Alexander Stoeckl.

Austriacki szkoleniowiec norweskich skoczków nie omieszkał też w ładnych słowach skomentować postawy Kamila Stocha. – Nie jest łatwo rywalizować z takimi sportowcami jak Kamil Stoch – przyznał Stoeckl. Do trzykrotnego mistrza olimpijskiego wskazał też innych, którzy jego zdaniem są trudnymi rywalami. To Dawid Kubacki i Niemiec Karl Geiger. – Oni mają duże doświadczenie w turnieju. W sumie cieszę się, że liczyliśmy się w walce do końca – podsumował Austriak.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj