Trener norweskich skoczków kontuzjowany

DSC_7350-Copy

W ostatnim czasie pech nie opuszcza kadry norweskiej. Z powodu kontuzji w startach letnich musiało zrezygnować trzech zawodników. W miniony weekend kontuzji doznał również sam trener reprezentacji Norwegii.

Alexander Stöckl podczas wizyty w Polsce nabawił się kontuzji zerwania ścięgna Achillesa, z tego też względu na wieży sędziowskiej w Wiśle swoich podopiecznych startował  asystent trenera –  Magnus Brevig. Do kontuzji doszło podczas jednego z treningów na sali wiślańskiej, gdzie trener wraz ze swoją drużyną rozgrywał mecz siatkówki.

Jak donoszą norweskie media trener czuję się dobrze, ale pomimo tego po powrocie do domu będzie musiał przejść niezbędną operację – Wszystko ze mną w porządku, ból nie jest bardzo silny. Dlatego też zdecydowałem się pozostać z drużyną. a konieczną operację przejdę w przyszłym tygodniu, po powrocie do domu. Zawsze to przecież lepiej, że kontuzji uległ trener, a nie zawodnik.zażartował z uśmiechem szkoleniowiec.

Austriak opowiedział norweskim dziennikarzom skąd wzięła się kontuzja oraz jakie ma plany na najbliższy czas – Zrobiłem kilka zbyt gwałtownych kroków do przodu podczas drugiego seta. Okazało się, że ścięgno tego nie wytrzymało – opowiadał trener. – Nie będę mógł uprawiać tak dużo sportu, jak dotychczas  – to pewne. Wolno mi będzie trochę popływać i może pojeździć na rowerze, nic poza tym. Ale nikt nie zakazał mi przecież stać na wieży trenerskiej i machać chorągiewką moim podopiecznym! – zakończył Alexander Stöckl.

Źródło: vg.no / aftenposten.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.