Trener Northuga: Petter wykonał wszystkie zalecenia treningowe

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org

Petter Northug od kilkunastu dni przebywa na zgrupowaniu wysokogórskim we Włoszech, gdzie przygotowuje się do sezonu 2017/2018. Szkoleniowiec norweskiego biegacza, Stig Rune Kveen, zdradził rodzimym mediom, że treningi jego podopiecznego przebiegają bez zakłóceń.

O treningach wysokogórskich Pettera Northuga norweskie media pisały już tydzień temu. 31-letni biegacz wybrał się na włoską przełęcz Stelvio, położoną na wysokości 2750 metrów nad poziomem morza, aby nie powtórzyć błędu z ubiegłego sezonu kiedy to schodząc z wysokości Norweg przetrenował swój organizm i nie mógł wrócić do formy do końca zimy. Utytułowany biegacz podczas czempionatu w Lathi wystartował tylko na dwóch dystansach i zakończył zmagania w Finlandii bez medalu, po raz pierwszy w karierze kończąc mistrzostwa świata bez jakiegokolwiek krążka.

Northug we Włoszech szlifuje formę pod okiem swojego trenera Stiga Rune Kveena, który jest zadowolony z postępów swojego podopiecznego. – Petter przez cały czas był zdrowy i wykonał wszystkie zalecenia treningowe, które uwzględniliśmy w jego planie. Dążymy do tego, aby wykonać 80 godzin treningu w czerwcu – mówił Kveen. – Cieszymy się z tego, że mamy załatwiony czterotygodniowy pobyt we Włoszech i nie chcemy powtórzyć błędu z ubiegłego roku – dodał Norweg.

Źródło: langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.