Trener Maciusiak: “Co skocznia to inny zawodnik”

DSCN1707-CopyWczoraj zakończyło się pierwsze zagraniczne zgrupowanie polskich skoczków narciarskich w Planicy. O komentarz poprosiliśmy trenera Kadry B Macieja Maciusiaka.

Jak Pan oceni minione zgrupowanie w Planicy?

Treningi wypadły bardzo dobrze. Mieliśmy możliwość skakania na różnych skoczniach. Praktycznie, codziennie trenowaliśmy na innej skoczni. Zaczęliśmy na K-95 w Planicy. Później byliśmy w Kranju na HS-109. Zgrupowanie zakończyliśmy skokami na dużej skoczni (HS-139). U wszystkich zawodników forma jeszcze faluje. Wyjdą dwa, trzy super skoki, a następny jest zepsuty. U każdego zawodnika tak bywa i nie dotyczy to tylko naszej kadry.

Ile dni skakaliście na skoczniach?

W sumie pięć dni. W poniedziałek i we wtorek dwa razy skakaliśmy. W środę raz, w czwartek dwa razy i w piątek raz.

Czy któryś z Pańskich Kadrowiczów wyróżniał się na tle innych na treningach?

Można powiedzieć, że co skocznia to inny zawodnik. Zależy od dyspozycji dnia, ponieważ jesteśmy w mocnym treningu motorycznym i różnie zawodnicy na to reagują. Na najmniejszej skoczni fajnie skakał Dawid Kubacki, później w Kranju można powiedzieć, że najlepiej prezentował się Bartłomiej Kłusek. W ostatnich dniach na skoczni dużej (HS-139) bardzo fajnie skakał Maciej Kot. Można powiedzieć, że treningi te dużo nam dały. Oprócz tego udało nam się przetestować sprzęt.

Na czym polega zmiana techniki skoku u Dawida Kubackiego?

Próbujemy, żeby Dawid Kubacki, który wysoko przelatuje nad bulą, tak skakał, aby później zawsze odzwierciedlało się to także w metrach. Staramy się, żeby troszkę szybciej przeleciał, troszkę niżej tą pierwszą fazę nad bulą, aby w drugiej fazie osiągnął dobre metry.

Jak wygląda forma Andrzeja Stękały, którego postawa w Szczyrku była nierówna?

Dalej tak samo. Jesteśmy w mocnym treningu motorycznym. Na niego ten trening troszkę mocniej działa. Myślę, że przyjdą efekty.

Jakie macie najbliższe plany treningowe?

My jako Kadra B od czwartku mamy 3 dniowe zgrupowanie w Zakopanem. Później w środę następną sesję treningową będziemy mieli również w kraju. Będzie to ostatni trening przed Letnim Pucharem Kontynentalnym w Kranju (04-05 Lipiec 2015).

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.