Trener Bjoergen i Johaug odszedł do biathlonistów?

fot.: abcnycheter.no

fot.: abcnycheter.no
fot.: abcnycheter.no

Sensacyjne informacje podała wczoraj norweska telewizja TV 2. Prawdopodobnie dzisiaj zostanie ogłoszone nazwisko trenera norweskich biathlonistów. Ma nim zostać… Egil Kristiansen.

Egil Kristiansen trenował norweskie biegaczki narciarskie przez dziesięć ostatnich lat. Osiągał z nimi największe sukcesy, sięgnął z Bjoergen i spółką po 47 medali igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Niedawno postanowił jednak odejść od kadry biegaczek. Norweska stacja telewizyjna TV 2 poinformowała wczoraj wieczorem, że Kristiansen ma zostać nowym trenerem biathlonistów i zastąpić Egila Gjellanda, który również zrezygnował po minionym sezonie. Jego współpracownikiem ma zostać Siegfried Mazet, który był współodpowiedzialny za największe sukcesy Martina Fourcade.

Dyrektor sportowy Morten Aa Djupvik nie chciał komentować informacji podanych przez TV 2, jednak podkreślił, że nowe nazwisko trenera norweskich biathlonistów poznamy dziś wieczorem. Norwegowie bardzo liczą na to, że ich biathloniści wrócą na absolutny szczyt i podczas igrzysk olimpijskich w 2018 roku, wywalczą wiele złotych medali.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.