Trasa sprintu podczas mistrzostw świata zostanie skrócona?

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Trasy sprintu na Mistrzostwach Świata 2021 w Oberstdorfie prawdopodobnie zostaną skrócone. Po zawodach Pucharu Świata wielu biegaczy wyraziło opinię, że męska trasa jest zbyt długa i trudna.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pokonanie trasy sprinterskiej powinno zajmować około trzech minut. – Niedzielne zawody pokazały, że trasa jest o 30-40 sekundy dłuższa niż powinna i był trudna. Nie podjęto jeszcze decyzji, ale zdecydowanie musimy o tym porozmawiać – powiedział Pierre Minier, dyrektor Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Swoją wersją zmian przedstawił już trener norweskiej ekipy sprinterskiej Arild Monsen. Według niego prawdopodobne jest, że długie podbiegi zostaną skrócone, mężczyźni będą biegać po torze kobiet, a dla kobiet skróci się długość pierwszego podbiegu. W związku z tym czas biegu zbliży się do 3 minut. Zmiany poparli Eric Valnes, Paul Gulberg, Howard Sulos Taugbel i Federico Pellegrino.

Johannes Klaebo jako jedyny stwierdził, że obecne trasy są dobre. – Oczywiście jest ona trudna, ale myślę, że taka powinna być. Ona różni się od innych. Jest dobra, jest tu wiele ekscytujących chwil – przyznał dominator sprinterskiej rywalizacji ostatnich lat.

Źródło: nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.