Tragedia w świecie biathlonu. Simon Hallenbarter nie żyje

Exploti, Public domain, via Wikimedia Commons

Tragiczne wieści doszły do nas z Austrii. Przebywający w tym kraju na wakacjach były biathlonista szwajcarski Simon Hallenbarter odebrał sobie życie. Cały świat biathlonowy jest w szoku po tym tragicznym wydarzeniu.

Exploti, Public domain, via Wikimedia Commons

Simon Hallenbarter w pierwszej dekadzie XXI wieku był jednym z najlepszych reprezentantów Szwajcarii. Bratanek słynnego biegacza Konrada Hallenbartera rozpoczął swoją karierę od biegów narciarskich, lepsze wyniki osiągał w biathlonie. Był widoczny na trasach, choć spektakularnych sukcesów nie odnosił. W karierze pięć razy zajmował miejsce w pierwszej “10” zawodów PŚ. Najczęściej w sprincie, który był jego specjalnością. Osiem razy startował w MŚ –  w Pjongczangu w 2009 był dziewiąty w sprincie, trzy razy oglądaliśmy go na ZIO.

Świat biathlonowy w szoku

Hallenbarter podobno cierpiał na problemy psychiczne. Nie były one jednak powszechnie znane w świecie biathlonowym. Warto zacytować słowa jego szwedzkiego rywala z tras – Björna Ferry’ego. – To tragedia. Zawsze miałeś wrażenie, że dobrze go znasz. Zawsze myślałem, że będzie dobrze, bez względu na to, co zrobi. Rodzinie zawodnika cała redakcja sportsinwinter.pl składa najserdeczniejsze kondolencje.

źródło: Instagram, sport.de