Tragedia na motorze. Nie żyje były skoczek narciarski

fot. Joey Parsons / CC BY ND

W niedzielny wieczór  w wypadku na motocyklu zmarł były słoweński skoczek narciarskich i brat jednego z najlepszych reprezentantów tej dyscypliny w historii tego kraju – Uroš Peterka. Miał 40 lat.

fot. Joey Parsons / CC BY ND

To działo się w niedzielę wieczorem, tuż przed 21:00. Na drodze regionalnej Vransko – Trojane w pobliżu osady Ločica koło Vranska doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista. Do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarówki jadąc od strony Ločicy w kierunku Trojane zaczął skręcać i wjeżdżając na lewą stronę jezdni zderzył się z czterdziestoletnim motocyklistą. Kierowca jednośladu zmarł z powodu poważnych obrażeń podczas transportu do szpitala. Na motocyklu jechało też 10-letnia dziecko, które na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń.

W poniedziałek okazało się, że ofiarą tragedii jest Uroš Peterka, czyli były skoczek narciarskich. To też brat Primoža Peterki, dwukrotnego triumfatora klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Uroš nie święcił takich sukcesów, jak Primož. Dwurkotnie stawał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: zurnal24.si

Mateusz Król
Obserwuj