Tour de Ski: Zmiana liderki u pań, Siergiej Ustiugow powiększa przewagę

Heidi-Weng

Heidi Weng została nową liderką Tour de Ski po piątym etapie. Norweżka taki stan rzeczy zawdzięcza lepszemu występowi podczas zawodów w Toblach. Wśród mężczyzn nadal niepodzielnie panuje Siergiej Ustiugow, który ma już bardzo dużą przewagę nad swoimi rywalami.

Heidi Weng przed piątkowym etapem traciła do liderki, Stiny Nilsson, zaledwie 7 sekund. Norweżka w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym zaprezentowała się jednak dużo lepiej od Szwedki i dzięki temu przejęła czerwoną koszulkę. Na drugie miejsce awansowała Ingvild Flugstad Oestberg, która traci do Weng niewiele ponad 11 sekund. Dotychczasowa liderka Stina Nilsson nie pobiegła najlepiej w Toblach, a 20. miejsce i strata rzędu 30 sekund sprawiła, że 23-latka spadła na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na czwartej lokacie plasuje się Krista Parmakoski, która nieco zmniejszyła swoje straty do prowadzących zawodniczek. Finka nadal liczy się w grze o zwycięstwo i postara się odrabiać kolejne sekundy na jutrzejszym etapie. W dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Jessici Diggins, Nathalie Von Siebenthal, Julii Czekaliewej, Nicole Fessel, Sadie Bjornsen i Kathrine Rolsted Harsem.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski pań

W rywalizacji mężczyzn nadal króluje Siergiej Ustiugow. Rosjanin wygrał wszystkie etapy jedenastej edycji Tour de Ski i dzięki temu wypracował sobie już bardzo bezpieczną przewagę nad przeciwnikami. Ustiugow w dzisiejszym biegu musiał drżeć do samego końca o zwycięstwo, ale na ostatnich metrach udało mu się odeprzeć ataki Maurice’a Manificata. W klasyfikacji generalnej reprezentant Sbornej ma już ponad półtorej minuty przewagi nad Martinem Johnsrudem Sundbym. Norweg w Toblach nie był w najlepszej dyspozycji i po bonifikatach czasowych stracił do lidera prawie minutę. Na trzecie miejsce awansował trzykrotny zwycięzca Touru, Dario Cologna. Strata Szwajcara jest chyba jednak zbyt duża, aby mógł on realnie myśleć o zwycięstwie. Cologna będzie musiał odpierać ataki innych biegaczy, bowiem nad siódmym Simenem Hegstadem Krugerem ma niespełna 30 sekund zapasu.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski panów

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.