Tour de Ski w Val di Fiemme. Andersson najlepsza na Alpe Cermis, Diggins w całym cyklu

fot. svt.se

Szwedka Ebba Andersson okazała się najlepsza we wspinaczce na Alpe Cermis. Szwedka na mecie pokonała Amerykankę Jessie Diggins, która zwyciężyła w całym cyklu Tour de Ski. Na podium dość niespodziewanie znalazła się też Francuzka Delphine Claudel. Izabela Marcisz była dziś dwudziesta piąta.

fot. svt.se

Szwedka pokazała się w morderczej wspinaczce ze świetnej strony, pokonując Amerykankę o 9,2 sek. Niemniej Jessie nie była ani chwilę zagrożona w klasyfikacji łącznej – Ebba miała dużą stratę  kończąc Tour na pozycji trzeciej. Świetny start Claudel (+32,6 sek.) to jednak duża niespodzianka. Za nią bowiem uplasowała się dopiero druga w klasyfikacji Tour de Ski Rosjanka Julia Stupak (+40 sek.).

Warto zwrócić uwagę na świetny wynik Łotyszki Patriciji Eiduki, która dziś była dziesiąta. Drugi najlepszy wynik zanotowała w karierze Izabela Marcisz, która była dziś dwudziesta piąta. Marcisz skończyła cały Tour na 29. miejscu, Łotyszka – na 24.

Pod nieobecność Norweżek obserwowaliśmy bardziej zaciętą rywalizację, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Niemniej dominacja będącej w świetnej formie doświadczonej już Diggins nie budziła żadnych wątpliwości. Nas cieszy ukończenie cyklu przez Izabelę Marcisz, która chyba wreszcie przełamała się psychicznie i punktowała regularnie.

wyniki zawodów

wyniki Tour de Ski

źródło: własne