Tour de Ski. Interwencja antyterrorystów. “Dzikie krzyki, ktoś kogoś morduje”

Źródło: YouTube

23-letnia Norweżka Mathilde Myhrvold dość nieoczekiwanie zajęła drugie miejsce w sprincie otwierającym Tour de Ski. Z tego sukcesu tak bardzo cieszyła się rodzina i bliscy, że interwencję podjęli… antyterroryści. 

Źródło: YouTube

Sukces zawsze wyzwala pozytywne emocje, ale najwyraźniej bliskich Myhrvold poniosło za bardzo. Kiedy Mathilde w spokoju świętowała w Lenzerheide swoje pierwsze podium w karierze, w Oslo wiwatowała rodzina oraz przyjaciele 23-letniej biegaczki. Nikt nie spodziewał się, że to może zakończyć się interwencją mundurowych.

Tour de Ski i interwencja antyterrorystów

– Kiedy świętowaliśmy sukces Mathilde usłyszeliśmy walenie do drzwi. Jak je otworzyłam, zobaczyłam grupę zamaskowanych policjantów w kamizelkach kuloodpornych i długą bronią – opisała niecodzienną sytuację siostra zawodniczki Ida Myhrvold. Po chwili wiedziała już, że jej dom nawiedzili antyterroryści.

Powodem było – jak wyjaśniła policja – zawiadomienie od sąsiadów, że „w mieszkaniu obok dzieją się straszne rzeczy, ktoś kogoś morduje i słychać dzikie krzyki”. Zaalarmowani mieszkańcy zdecydowali się na szybką interwencję w trosce o zdrowie sąsiadów.

– Takie zgłoszenia traktujemy bardzo poważnie lecz sytuacja szybko się wyjaśniła i zamiast reprymendy za głośne zachowanie i zakłócanie porządku funkcjonariusze szybko przeszli do fazy gratulacji – poinformowali przedstawiciele policji z Oslo na Twitterze, mając dużo dystansu do wydarzeń, które przybrały zaskakujący obrót.

A pierwszy etap Tour de Ski wygrała broniąca tytułu Jessie Diggins. Amerykanka wyprzedziła wspomnianą Mathilde Myhrvold i Anamariję Lampić ze Słowenii.

Źródło: ABC Nyheter Reise

Mateusz Król
Obserwuj