Tour de Ski bez Johannesa Klaebo. Norweg wystąpi jednak w Toblach

Można było się tego spodziewać. Tegoroczne Tour de Ski będzie musiał odbyć się bez obecnie najlepszego biegacza na świecie. Johannes Klaebo odpuści start w najbardziej prestiżowym cyklu biegów narciarskich.

Rewelacyjny norweski biegacz Johannes Klaebo nie planuje wziąć udziału w prestiżowym cyklu Tour de Ski, który aż czterokrotnie wygrywała Justyna Kowalczyk. Obecny lider Pucharu Świata wygrywał do tej pory wyścig po wyścigu, ale w tym sezonie najważniejsze będą dla niego igrzyska. TdS nie jest uwzględnione w jego drodze przygotowawczej. – Chcę biegać na nartach. Zawody w Toblach były sprawą otwartą i zdecydowało to, co jest najważniejsze tej zimy – komentował Klaebo decyzję o udziale w zawodach w przyszły weekend. Pierwotnie mówiono, że Johannes odpuści te zmagania.

Decyzje w sprawie wyboru najbardziej odpowiednich startów w tym sezonie pomogli liderowi Pucharu Świata wybrać jego trener sprinterski Arildem Monsenem i dziadek Kåre Høsflot. W nowym roku Johannesa zobaczymy w Dreźnie (13-14 stycznia), Planicy (20-21 stycznia) i Seefeld (27-28 stycznia). – Arild, dziadek i ja szybko zgodziliśmy się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla mnie w tym sezonie – przyznał Klaebo. Igrzyska Olimpijskie rozpoczynają się 9 lutego.

Źródło: Vg.no / nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.