Tour de Ski 2020. Impreza bez kolejnej wielkiej gwiazdy biegów

fot. alchetron.com

Powiększa się lista wielkich nieobecnych na tegorocznym Tour de Ski. Swoją rezygnację z udziałem zapowiedział Fin Iivo Niskanen. Swą decyzję tłumaczy obawą o zdrowie i chęcią skupienia się na udziale w mistrzostwach świata.

fot. alchetron.com

To duży cios dla coraz bardziej kadłubowego turnieju. Niskanen ma w dorobku indywidualne mistrzostwo olimpijskie oraz mistrzostwa świata. Zdobywał też krążki w drużynie i jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Na pewno należałby do faworytów turnieju. Niemniej obawa o zdrowie zwyciężyła.

– To nie była łatwa decyzja. Było tyle samo argumentów za i przeciw. Jestem dobrze przygotowany i byłaby duża szansa na dobry wynik. Z drugiej strony jest to ryzyko dla zdrowia. Postanowiłem skupić się na swoim głównym celu, jakim są mistrzostwa świata i nie iść na żadne kompromisy – tłumaczy swoją decyzję Iivo.

Przypominamy, iż Tour de Ski rozpocznie się 1 stycznia 2021 roku. Niezależnie od ostatecznego składu wszelkie informacje na temat tych zawodów znajdą Państwo na naszym portalu.

źródło: hiihtoliitto.fi