Tour de Ski 2021. Znamy skład polskich biegaczy

Jak udało nam się nieoficjalne dowiedzieć, reprezentacja Polski podczas 15. edycji Tour de Ski liczyć będzie ośmioro biegaczy. Trener Lukas Bauer powoła pięciu zawodników, a Martin Bajciciak zabierze trzy zawodniczki.

Na ten moment Polski Związek Narciarski nie podał jeszcze oficjalnego składu, ale nam udało się dowiedzieć, kto rusza na pierwszy etap do Val Müstair. W ekipie mężczyzn znalazło się łącznie pięć nazwisk. Trener Bauer zdecydował, że w pierwszej ważnej imprezie wystąpią: Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec i Mateusz Haratyk. Wiadomo, że ten pierwszy ma w planach start w trzech pierwszych etapach touru. Wszystko zależy jednak od tego, jak ułoży się cała sytuacja.

Jeśli chodzi o reprezentację kobiet, to w zawodach noworocznych zobaczymy trzy zawodniczki. Martin Bajciciak zabierze ze sobą Izabelę Marcisz, Weronikę Kaletę oraz Monikę Skinder. Na razie nie wiadomo, jak długo nasze ekipy zostaną w turnieju. Ten rozpocznie się pierwszego stycznia i zakończy dziesiątego.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj