Torgersen: Najważniejsze to stworzyć zespół

Tobias Torgersen w swojej pracy pragnie skoncentrować się na stworzeniu zespołu. Nowy trener polskiej żeńskiej kadry biathlonowej opowiedział m.in. także o swoich silnych stronach, o przezwyciężeniu bariery językowej czy pierwszych planach na przyszły sezon.

Torgersen, który debiutuje, jako trener kadry seniorek w swojej pracy pragnie zwracać szczególną uwagę na aspekty psychologiczne[1]. Norweg, który w przeszłości studiował pedagogikę za swoje mocne strony uważa zagadnienia związane z komunikacją i odpowiednim umotywowaniem zawodniczek.

Były norweski biathlonista stara się także przezwyciężyć barierę językową – język polski jest dla Tobiasa trudny pomimo tego postara się nauczyć w przyszłości ważnych wyrażeń i pojęć. W pracy z polskimi zespołem trener prawdopodobnie będzie posługiwał się językiem angielskim, w którym biało – czerwone biathlonistki w większości mówią bardzo dobrze. Ponadto Torgersen odbył już jedno długie spotkanie z naszymi zawodniczkami.

Pierwszy tygodniowy trening o charakterze ogólnym z biathlonistkami został zaplanowany 7 maja na Majorce.  Następnym etapem będzie przyjazd do Krakowa, podczas którego zawodniczki będą głównie trenowały na strzelnicy.

 

Źródło: eurosport.onet.pl

[1] Tobias Torgersen w przeszłości był m.in. trenerem kadry juniorów w Norwegii, współpracował również.m.in. z reprezentacją Szwajcarii.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.