Tor-Arne Hetland: Petter na pewno wystartuje w sprincie i w biegu na 50 kilometrów

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Petter Northug nadal nie ma pewności czy wystartuje we wszystkich konkurencjach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które pod koniec lutego rozpoczną się w Lahti. Trener norweskiej kadry Tor-Arne Hetland uważa, że nie ma gwarancji na to iż utytułowany biegacz pobiegnie na każdym dystansie.

Sezon 2016/2017 jest dla Pettera Northuga prawdziwą drogą przez mękę. Norweski biegacz w dotychczasowych startach zgromadził zaledwie 28 punktów i tylko raz znalazł się w najlepszej trzydziestce Pucharu Świata. Większą część sezonu Northug spędził na indywidualnych treningach, które miały mu zapewnić powrót do mistrzowskiej formy. Tak się jednak nie stało. Tydzień temu 31-latek startował w zawodach Pucharu Norwegii, ale w miniony weekend dostał szansę występu w Pucharze Świata. Nie był to jednak udany występ, bowiem multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich ukończył bieg na odległej, 31. lokacie.

Te wydarzenia stawiają znak zapytania przy nazwisku Pettera Northuga w kontekście miejsca w kadrze Norwegii na mistrzostwa świata w Lahti. Biegacz z Mosvik jest na razie daleki od optymalnej dyspozycji, ale z racji wyników osiągniętych w Falun – złotych medali w sprincie i biegu na 50 kilometrów – Northug może być pewny występu tylko na tych dystansach. – Jeśli Petter nie znajdzie się w naszej dwunastce wybranej na mistrzostwa, to i tak dostanie szansę występu w sprincie i w biegu na 50 kilometrów, czyli pierwszego i ostatniego dnia zawodów. A jeśli pokaże dobrą formę na tych dystansach, to na pewno wystartuje także w innych biegach – mówi Hetland.

Petter Nortug będzie teraz musiał walczyć z czasem, bowiem do mistrzostw świata zostały trzy tygodnie. Szkoleniowiec kadry narodowej uważa, że powrót Norwega do mistrzowskiej formy jest jak najbardziej możliwy. – Mówimy przecież o Petterze Northugu – tłumaczy Hetland w rozmowie z NRK. – To nie jest tak, że coś przychodzi w jednej sekundzie. Bieg w Falun był tylko przetarciem przed mistrzostwami świata, a to właśnie tam Petter musi być w swojej najlepszej formie – dodaje.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.