Toppidrettsveka z imponującą obsadą, na starcie mistrzowie świata i olimpijscy

fot: campioni.cn

fot: campioni.cn

Toppidrettsveka to kolejny niezwykle ważny punkt sezonu letniego dla biegaczy narciarskich. Zawodnicy o zwycięstwa będą rywalizować w trzech norweskich miastach: Hitra, Aure i Trondheim, a start w imprezie potwierdzili m.in.: Johannes Hoesflot Klaebo, Aleksander Bolszunow i Therese Johaug.

Toppidrettsveka jest jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu letniego, podobnie jak zakończony kilka tygodni temu Blink Festival. Co roku wielu zagranicznych biegaczy przyjeżdża do Norwegii, aby przetestować swoją formę konfrontując się z czołowymi zawodnikami gospodarzy. Nie inaczej będzie tego lata.

Start w zawodach już wcześniej zapowiedział Aleksander Bolszunow, który do Norwegii przyjedzie specjalnie po to, aby sprawdzić się w pojedynku z Johannesem Hoesflotem Klaebo, Martinem Johnsrudem Sundbim czy Emilem Iversenem. W Toppidrettsvece wystartują również Federico Pellegrino, Iivo Niskanen, Calle Halfvarsson czy Dario Cologna.

Mocną obsadę będą miały biegi kobiet. Na liście startowej nie zabraknie Therese Johaug, Ingvild Flugstad Oestberg, Maiken Caspersen Falli i Heidi Weng. Obsadę zagraniczną mają stanowić m.in. takie zawodniczki jak Krista Parmakoski, Natalia Niepriajewa, Sadie Bjornsen czy Jessica Diggins.

Program zawodów:

22.08 – bieg na 47 kilometrów stylem klasycznym (Hitra)
23.08 – bieg na 25 kilometrów stylem dowolnym (Aure)
23.08 – sprinty stylem dowolnym (Aure)
24.08 – bieg pościgowy kobiet na 12 kilometrów stylem klasycznym
24.08 – bieg pościgowy mężczyzn na 15 kilometrów stylem klasycznym

Źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.