Toppidrettsveka 2020: Stenseth i Klaebo triumfowali w sprintach

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

W leżącej na niewielkiej wyspie nieopodal Trondheim miejscowości Hitra zakończył się drugi dzień imprezy Toppidrettsveka, stworzonej dla najlepszych biegaczy na nartorolkach. Po biegach długodystansowych nadszedł czas na sprinty stylem klasycznym, a w nich zwyciężyli Ane Appelkvist Stenseth i Johannes Klaebo.

25-letnia Stenseth udowodniła, że nadal trzeba traktować ją jako jedną z najlepszych norweskich sprinterek. W finale zawodów rozgrywanych jako pojedynki “jeden na jeden” ograła mocną tego lata Tiril Udnes Weng. W biegu o trzecie miejsce Mathilde Myhrvold wyprzedziła Heddę Amundsen – to jej drugie podium podczas tegorocznej imprezy. Zwyciężczyni czwartkowego biegu na 20 kilometrów, Helene Marie Fossesholm, odpadła w ćwierćfinale.

Wyniki sprintu kobiet (Komplette resultater)

Sprinty to ulubiona konkurencja niedawnego dominatora narciarskich tras, Johannesa Hoesflota Klaebo. Na arenie międzynarodowej znalazł już kilku zawodników, którzy mogą dorównać jego klasie, jednak w zawodach w Hitrze nie znalazł pogromcy. Drugim miejscem musiał zadowolić się Erik Valnes, a podium uzupełnił Emil Iversen. Do czołowej czwórki udało się awansować Håkonowi Skanesowi. Występ nie udał się Pålowi Golbergowi, którego sklasyfikowano dopiero na dziewiątej lokacie. Wystartowało 21 zawodników.

Wyniki sprintu mężczyzn (Komplette resultater)

Dziś zostaną rozegrane ostatnie konkurencje nartorolkowego festiwalu. Biegi pościgowe stylem dowolnym rozpoczną się o 17:10 polskiego czasu.

źródło: langrenn.com/inf. własna