Toni Nieminen jednak nie powróci na skocznię

fot. MTV.fi

fot. MTV.fi
fot. MTV.fi

Ostatniej zimy Toni Nieminen dwa razy startował w zawodach, w Lahti i Taivalkoski. Zapowiadał wtedy, iż będzie chciał wystartować w Mistrzostwach Świata i na Igrzyskach Olimpijskich. Rzeczywistość mu jednakże na to nie pozwoliła, jak czytamy na stronie Iltalehti.fi.

Jeszcze na początku kwietnia skoczek informował o tym, iż prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami oraz członkami sztabu. Rozmowy jednak zakończyły się fiaskem, a problemy pieniężne zmusiły Nieminena do znalezienia sobie stałej pracy. Obecnie jako pośrednik w handlu nieruchomościami, jak sam mówi, godnie zarabia. Jednakże nie planuje całkowicie odwiesić nart na kołek i ma nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie go można zobaczyć na skoczni.

Warto przypomnieć, iż Toni Nieminen w wieku 16 lat zdobył trzy medale na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville, w tym samym sezonie zwyciężając również w Turnieju Czterech Skoczni oraz zdobywając Kryształową Kulę. W 2003 złamał sobie kostkę, gdy oddawał skok w stanie nietrzeźwości, co zmusiło go rok później do zakończenia kariery.

źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.