Tomasz Sikora ekspertem podczas Mistrzostw Świata!

snipview.com
snipview.com

Już w najbliższy czwartek w Kontiolahti rozpoczną się mistrzostwa świata w biathlonie. Zawody  komentować będzie duet Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Ekspertem stacji będzie Tomasz Sikora – najbardziej utytułowany polski biathlonista.

Tegoroczne mistrzostwa świata rozgrywane będą dość późno. Po imprezie w Kontiolahti odbędą się już tylko finałowe zawody Pucharu Świata w Chanty- Mansyjsku. Jak dotąd, najlepsze rezultaty w tym sezonie wśród naszych reprezentantek osiągały Weronika Nowakowska i Monika Hojnisz. Zdaniem komentatora Eurosportu, Tomasza Jarońskiego, to właśnie one mają największe szanse na medal. – W sezonie poolimpijskim spora grupa zawodniczek i zawodników ogłosiła zakończenie kariery, więc na podium teoretycznie zrobiło się luźniej. Jednak tylko teoretycznie, bo walka w pucharowych zawodach była bardzo zacięta od początku sezonu i nawet największe gwiazdy miały momenty zadyszki. U pań sprawa jest prosta. Dwa medale w każdej indywidualnej konkurencji trzeba rezerwować dla Kaisy Makarainen i Darii Domraczewej. I Finka (atutem jest trasa i publiczność), i Białorusinka biegają znakomicie i są w stanie odrobić nawet dwa pudła na strzelnicy. O jeden medal będą walczyć inne zawodniczki. Mam nadzieję, że wśród nich będą Polki, przede wszystkim Weronika Nowakowska i Monika Hojnisz. Szczerze mówiąc, nie obiecuję sobie za wiele, a powtórzenie medalowego żniwa sprzed dwóch lat, byłoby dużym osiągnięciem – mówi Tomasz Jaroński.

Przypomnijmy, że dwa lata temu w Novym Mescie nasze reprezentantki sięgały po medale. Krystyna Pałka została wicemistrzynią świata w biegu pościgowym, a Monika Hojnisz brązową medalistką w biegu ze startu wspólnego. Czy uda im się to powtórzyć?

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.