Tomasz Pochwała zwolniony z funkcji trenera kadry

Tomasz Pochwała

Jak podaje Onet Sport, Tomasz Pochwała został zwolniony z funkcji trenera polskich kombinatorów norweskich. Zakopiańczyk prowadził rodzimą kadrę A od ubiegłej wiosny. Nie wiadomo, kto zostanie jego następcą.

Pochwała stanowisko trenera kadry kombinatorów obcjął w ubiegłym roku. Zastąpił on poprzedniego szkoleniowca z Niemiec, którym bym Danny Winkelmann. PZN nie był jednak zadowolony z tego, co prezentowali zawodnicy prowadzeniu przez Polaka. Dlatego też zdecydowano o jego zwolnieniu.

Według doniesień Onetu, PZN rozważa dwie kandydatury na stanowisko zajmowane dotychczas przez Pochwałę. Prezes Apoloniusz Tajner przyznał w rozmowie z portalem, że związek myśli o zatrudnieniu szkoleniowca zagranicznego. Jego nazwisko powinniśmy poznać w ciągu dwóch tygodni.

Sam Pochwała wydaje się być nieco zdziwiony decyzję. – Jeszcze niedawno planowali¶my przygotowania do kolejnego sezonu. O wypowiedzeniu umowy telefonicznie poinformował mnie sekretarz generalny Polskiego Zwi±zku Narciarskiego Jan Winkiel. Nie jest to elegancka forma zwalniania, ale mam nadzieję, że to przez restrykcje w kontaktach z powodu epidemii koronawirusa – skomentował w rozmowie z PAP, były już trener.

Pod wodzą Tomasza Pochwały polscy kombinatorzy rzeczywiście spisywali się słabo. Jedynym punktującym zawodnikiem był Szczepan Kupczak, ale i tak zanotował słabszy sezon. – Prawda jest taka, że miałem do dyspozycji tylko jednego zawodnika – mówił Pochwała.

źródło: sport.onet.pl / PAP

 

Adrian Gerula