Tomasz Pochwała: „Zgrupowania przebiegają bez zakłóceń.”

foto. PZN
foto. PZN

Tomasz Pochwała jest zadowolony ze współpracy ze swoimi zawodnikami i przygotowań do kolejnego sezonu. W wywiadzie dla Polskiego Związku Narciarskiego odpowiedział na kilka nurtujących nas pytań.
Zgrupowania przebiegają bez zakłóceń, pogoda nam sprzyja, także cały plan wykonujemy w pełni. Jedynie ze zdrowiem troszkę szwankuje zwłaszcza u Michała Pytla. Zdarzył się nieszczęśliwy wypadek podczas pracy w domu i niestety Michał miał ucięty palec. Z tego powodu miał miesięczną przerwę w treningach i teraz stara się nadrobić zaległości. Natomiast pozostała dwójka jest zdrowa i w 100% realizuje plany treningowe.
– Muszę powiedzieć, że dobrze idzie nam nasza współpraca z zawodnikami, jednak poczekajmy na zimę. Zobaczymy, co ona pokaże, bo tak naprawdę zima będzie wyznacznikiem tego jak jest i co chłopcy prezentują. Na razie ciężko to oceniać.
Pochwała opowiedział także o tym, jakie treningi udało się do tej pory zrealizować: Wiosną wykonaliśmy głównie taki trening bazowy, kondycyjny, ogólnorozwojowy, a następnie  już od czerwca weszliśmy na skocznię i zaczął się bardziej trening specjalistyczny, również na nartorolkach, był to trening głównie pod kątem kombinacji, czyli równolegle realizowaliśmy tą część skokową, jak i biegową, ponieważ cały czas trzeba łączyć i jedno i drugie. Nie można ani o jednym, ani o drugim zapominać, bo wtedy nie będzie się dobrym kombinatorem.

Pełna wersja wywiadu

Źródło: Anna Karczewska/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.