Tomasz Pochwała za Winkelmanna, Mateja zostaje przy kombinatorach

Tomasz Pochwała nowym trenerem polskiej reprezentacji w kombinacji norweskiej. Były skoczek narciarskich zastąpi na tym stanowisku Danny’ego Winkelmanna.

Jak informowaliśmy Was kilka tygodni temu, polscy kombinatorzy do nowego sezonu przygotują się pod okiem nowego szkoleniowca, bowiem PZN pożegnał się Winkelmannem. – Mieliśmy większe oczekiwania wynikowe. Za wynikiem stoi praca trenera. Już na ostatnim zarządzie podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu współpracy z trenerem Winkelmannem – powiedział nam w Planicy Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Od kilkunastu dni plotkowano o tym, że nowym trenerem zostanie Tomasz Pochwała. Teraz Zarząd PZN zatwierdził powołanie – dotychczas opiekującego się juniorami – byłego skoczka. Jednocześnie potwierdzono, że częścią skokową treningu kadry nadal zajmować będzie się Robert Mateja.

Tomasz Pochwała w przeszłości uprawiał kombinację i skoki. Raz wystąpił w igrzyskach olimpijskich jako skoczek. Było to w 2002 roku, kiedy w konkursie drużynowym Polska zajęła szóste miejsce. Indywidualnie plasował się na 40. i 43. miejscu. Jako kombinator wystartował w mistrzostwach świata w Oslo (2011) i zajął 52. oraz 44. miejsce.

Źródło: PAP/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.