Tomasz Pilch i Jakub Wolny oceniają kwalifikacje w Zakopanem

Tomasz Pilch i Jakub Wolny wykonali dziś swoje zadanie i wywalczyli kwalifikacje. Szczególnie ten pierwszy miał powody do zadowolenia. – Tylko drugi skok treningowy nie był udany – mówił Pilch po eliminacjach.

Trzeci konkurs Pucharu Świata będzie mógł doliczyć na swoje konto Tomasz Pilch. To w niedzielę, ale dziś mógł być zadowolony. – Właściwie wszystkie moje próby były dzisiaj dobre. Tylko ten drugi treningowy nie był do końca udany, ale potem się poprawiłem – mówił trzydziesty czwarty zawodnik kwalifikacji. Tomek chwalił sobie także zmodernizowany obiekty w Zakopanem. – Ta skocznia bardziej mi odpowiada niż ta w Wiśle – powiedział Pilch. Przed naszym juniorem mistrzostwa świata, w których to nie trener Maciusiak stawia cele, a sami zawodnicy. – Dla mnie celem będzie miejsce w czołowej szóstce. Top 3 będzie świetnym wynikiem – przyznał siedemnastolatek.

Jakub Wolny zajął w dzisiejszych kwalifikacjach 37. miejsce. Nie był to jego najlepszy występ. – Trochę było za dużo kombinowania – przyznał. Jak ocenia zmodernizowaną Wielką Krokiew? – Rozbieg jest trochę inny ale myślę, że skacze się teraz dużo przyjemniej – ocenił. Jakub Wolny nie brał udziału w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Świata w lotach. Skoczek był jednak razem z kadrą w Niemczech i trenował. – Byłem w Oberstdorfie. Kiedy nie startowałem miałem treningi na siłowni. Myślę, że to zaprocentuje w tym sezonie. Dobrze przepracowałem ten okres. Trochę potrzebowałem tego odpoczynku. Może nie do końca było to widać – zakończył.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Anna Felska
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.