fot: t-a.no

fot: t-a.no

Jak donoszą norweskie media, biegacz narciarski Tomas Northug postanowił zakończyć karierę sportową i przejść na wcześniejszą “emeryturę”. 27-latek chce teraz poszukać nowych wyzwań.

Tomas Northug był przed laty bardzo obiecującym zawodnikiem. Norweg wywalczył bowiem dwa tytuły mistrza świata juniorów w 2010 roku i dość szybko trafił do kadry narodowej, a następnie zadebiutował w Pucharze Świata. Ostatnie miesiące nie były jednak udane dla 27-letniego zawodnika. Młodszy brat Pettera Northuga startował głównie w Pucharze Skandynawii i zawodach niższej rangi notując przeciętne rezultaty.

W związku ze słabszymi wynikami norweski biegacz podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery i skupieniu się na innych obowiązkach. – To naprawdę trudna decyzja, ale w sporcie im jesteś starszy tym twoja przyszłość bardziej zależy od wyników. Sport to moje całe życie i masa emocji, ale postanowiłem zakończyć karierę. Teraz muszę poczekać na to, co przyniesie przyszłość – powiedział Northug w rozmowie z NRK.

O decyzji swojego młodszego brata wypowiedział się także Petter Northug. – Dla mnie jest to bardzo smutny dzień. Thomas jest dla mnie niezwykle ważny, a na dodatek był moim partnerem treningowym. Teraz będę musiał znaleźć dla niego odpowiednie zastępstwo – powiedział utytułowany biegacz. – Miałem nadzieję, że wystartuje jeszcze w przyszłym sezonie, tym bardziej że na igrzyskach olimpijskich jest sprint stylem klasycznym – dodał Norweg.

Najlepszym wynikiem 27-letniego Pettera Northuga w Pucharze Świata jest zwycięstwo w sprincie stylem klasycznym w estońskiej Otepaa z sezonu 2014/2015.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.