Tom Hilde ogłasza koniec kariery

Złe wieści dla fanów Toma Hilde. Norweski skoczek ogłosił, że po zawodach Pucharu Świata w Lillehammer odwiesi narty na kołek. – To nie była trudna decyzja – powiedział Hilde.

Tom Hilde pokaże się przed własną publicznością w Oslo i Lillehammer dzięki krajowej kwocie startowej. Norweg przyznał dziś, że będą to jego ostatnie konkursy w karierze. – Teraz musiałbym włożyć dużo więcej wysiłku, aby pokonać młodych skoczków, którzy prezentują teraz wyższy poziom ode mnie – powiedział Hilde. – Próbowałem wszystkiego, aby wrócić na wysoki poziom. Wiele razy mi się udawało, ale teraz wszystko wskazuje na to, że nie uda mi się tym razem – dodawał. Skoczek podkreślił, że zdaje sobie sprawę iż zabraknie go w składzie na Trondheim i Vikersund. – Wyniki z przekroju całej zimy nie pozwalają o tym marzyć – przyznał.

Tom Hilde wygrał w karierze trzy konkursu Pucharu Świata (dwa razy w Predazzo 2008 i raz w Bischofshofen 2011). Zdobył brązowy medal z drużyną podczas igrzysk w Vancouver. Wspólnie z kolegami sięgnął też po cztery krążki mistrzostw świata. – To nie była trudna decyzja. Wiele trenowałem i podróżowałem. Wystarczy – podsumował Hilde.

Źródło: Aftenposten.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.