Tunel aerodynamiczny służy skoczkom to testowania ich sprzętu. To w nim sztab wraz z zawodnikami często decydują się na użycie rozwiązań, które pozwalają na dłuższe skoki. Tym razem słynny skoczek norweski Tom Hilde użył do tunelu aerodynamicznego swojego druku.

Do wyprodukowania druku Toma Hilde plastiku. Całość wydrukowano na drukarce 3D. Był to autorski pomysł skoczka. – Od dawna interesuję się informatyka i nowymi technikami i kiedy federacja zaproponowała testy w tunelu aerodynamicznym, pomyślałem, że taki sposób będzie optymalny, zarówno jeżeli chodzi o idealną imitację skoczka, jak i finansowo, ponieważ jest to stosunkowo tania technologia. Według profesora Ole Elfamarka taka kukła pozwala na nieskończoną liczbę testów w tunelu aerodynamicznym dzięki czemu, zawodnicy mogą zregenerować siły przed treningami. – Właściwości materiału, z którego zrobione są kombinezony, zmieniają się zależności od takich czynników jak lot, temperatura, czy wilgotność powietrza – mówił profesor Ola Elfambark.

Trener Alexander Stoeckl zdaje sobie sprawę z tego jak ważna kwestią w kontekście zbliżającego się sezonu olimpijskiego, jest bardzo dobry sprzęt. – Wiemy ze w zeszłym sezonie nasi rywale, wyprzedzili nas w sprzęcie, a zwłaszcza w kombinezonach. Aktualnie mamy czas na nadrobienie zaległości – mówił Austriacki szkoleniowiec Norwegów.

Źródło: Nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.