Znamy trenera polskich biathlonistek

W czwartkowej Kronice Sportowej nadawanej wieczorem w radiowej Jedynce, Prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk, opowiedziała o nowych trenerach polskich biathlonistek i biathlonistów. Stanowiska te mają objąć Tobias Torgersen i Mykoła Panitkin.

Podczas wczorajszej audycji Prezes Polskiego Związku Biathlonu opowiedziała o przygotowaniach do wyboru jak najlepszego kandydata na stanowisko trenera dla polskich biathlonistów i biathlonistek. Największe wrażenie zrobił na Dagmarze Gerasimuk Norweg Tobias Torgersen, który w swojej karierze współpracował już m.in. z młodzieżową reprezentacją Szwecji. – Jedną z najbardziej atrakcyjnych i dających nam wiarę w bardzo dobre przygotowania do igrzysk, i pozytywne nastawienie naszych zawodniczek, przede wszystkim ich przygotowań w drodze po medal olimpijski w Pjongczang, odpowiedział trener z Norwegii. Dotychczas współpracował ze szwedzką reprezentacją, ale również z najważniejszymi dziewczynami ze Szwajcarii, siostrami Gasparin i jest gotowy do tego aby przystąpić do przygotowań do sezonu. Jest to pan Tobias Torgersen – powiedziała Gerasimuk.

Prezes Polskiego Związku w audycji dla radiowej Jedynki opowiedziała również o planach na sezon przygotowawczy i zdradziła, że biathloniści także podejmą współpracę z zagranicznym szkoleniowcem. – Jak dobrze wiemy, reprezentacja kobiet już wywalczyła sobie pięć miejsc na igrzyska. I tutaj główny nakład finansowy i organizacyjno-logistyczny idzie na tą kadrę. Ale nie przekreślamy naszych mężczyzn, wiemy że mamy szansę walczenia o dwa miejsca w tzw. dzikich kartach. Mężczyźni mają tą drogę otwartą, ale będą przygotowywać się w grupie szkoleniowej kadry seniorów z panem Mikołajem Panitkinem. Niezależnie od szkoleniowców, nasz sezon przygotowawczy rozpoczyna się już z początkiem maja – poinformowała Dagmara Gerasimuk.

Przypomnijmy, że z funkcji dotychczasowego szkoleniowca po mistrzostwach świata w Hochfilzen zrezygnował Adam Kołodziejczyk.

Źródło: biathlon.pl, Kronika Sportowa – Jedynka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.