To te zawodniczki zaczną treningi z Norwegiem. Liderka dołączy później

fot. M. Król

Tobias Torgersen oraz Rafał Lepel powołali kadry narodowe na pierwszy obóz przygotowawczy do sezonu 2022/2023. Do Dusznik-Zdroju udadzą się panie, Kościeliska zaś panowie. 

fot. M. Król

Już po majówce do treningów powrócą polscy biathloniści. Pod okiem nowych szkoleniowców, Tobias Torgersena oraz Rafała Lepela, przygotowania rozpocznie odpowiednio 6 pań oraz panów.

Początek bez liderki

Zawodniczki udadzą się najpierw do Dusznik-Zdroju. Ich obóz potrwa od 5 do 18 maja. Powołanie na ten okres otrzymały Joanna Jakieła, Kamila Żuk, Anna Mąka, Magda Piczura, Natalia Tomaszewska oraz Kamila Cichoń. W grupie zabraknie Moniki Hojnisz-Staręgi, która przygotowania rozpocznie w indywidualnym zakresie. Nie ma też Kingi Zbylut. 27-latka w najbliższym czasie skupi się z kolei na sprawach prywatnych.

Jak czytamy w komunikacie Polskiego Związku Biathlonu, biathlonistki tego lata mają trenować m.in. w Ramsau, Ottepie i Lillehammer. Najprawdopodobniej nie wszystkie zawodniczki, które rozpoczną pracę nad formą w Dusznikach-Zdroju, pojawią się na kolejnych obozach z trenerem Torgersenem. Norweg będzie obserwować każdą z kobiet i wyselekcjonuje już tę “właściwą” kadrę A.

Powiew młodości

W grupie kierowanej przez Lepela spodziewanie zobaczymy najlepszych juniorów w kraju. Marcin Zawół, Jan Guńka i Konrad Badacz znaleźli się w kadrze, która rozpocznie przygotowania w Kościelisku w dniach 8-25 maja. W kadrze narodowej jest też oczywiście Grzegorz Guzik, który przez ostatnie lata był liderem drużyny A. Obok wspomnianych zawodników szansę pokazania się trenerowi Rafałowi otrzymali Tomasz Jakieła i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Również u panów zapewne można spodziewać się roszad w kadrze A. Zawodnicy będą trenować głównie w kraju.

Źródło: PZBiath