To potwierdzone! Norweg i Polak trenerami naszych biathlonistów

fot. Mateusz Król

Znamy nazwiskach nowych szkoleniowców polskich biathlonistów. Tak jak informowaliśmy wcześniej, panie będą trenowały pod okiem Tobiasa Torgersena. U panów dużego wyzwania podejmie się Rafał Lepel. 

fot. Mateusz Król

Do kadry kobiet powraca Tobias Torgersen. Norweg był trenerem Polek w sezonie 2017/2018. Teraz otrzyma szansę pracy z naszymi biathlonistkami przez cały okres olimpijski. O możliwym zatrudnieniu Torgersena pisaliśmy już na początku marca. Wydaje się, że to może być bardzo dobra zmiana.

– Byłem pozytywnie zaskoczony propozycją powrotu do Polski. Cieszę się, że tym razem mam perspektywę czteroletniej pracy, tego czasu zabrakło podczas mojego poprzedniego pobytu w Polsce. W drużynie zaszły pewne personalne zmiany, ale nie zmieniło się to, że ponownie będę miał do czynienia z utalentowaną grupę biathlonistek – powiedział w rozmowie z PZBiath trener Tobias.

U panów też zmiany

Po igrzyskach w Zhangjiakou stery nad pierwszą reprezentacją mężczyzn przejął Rafał Lepel. Jak się okazuje, polski szkoleniowiec, tak jak Torgersen, otrzyma szansę pracy z kadrą narodową przez kolejne cztery lata. Lepel nie ukrywa, że czeka go naprawdę duże wyzwanie. W tym wszystkim potrzebny będzie duży spokój.

– Zadanie odbudowania męskiego biathlonu w Polsce wydaje się być ekstremalnie trudne i na pewno będzie wymagało ode mnie, zawodników oraz kibiców cierpliwości. Jest to perspektywa trzech, czterech lat, aniżeli roku lub dwóch. Pewnie na początku wyniki nie będą satysfakcjonujące, dlatego ważne będzie utrzymywanie wysokiej motywacji do pracy – przyznał.

Źródło: PZBiath/informacja własna