To nie jest żart! Wspólne treningi Johaug i Bjoergen

fot. Irek Trawka

Marit Bjoergen od początku podkreślała, że absolutnie wierzy Johaug w sprawie złapania tej drugiej na dopingu. Teraz słowa zamieniła w czyny i wspólnie trenowały w Oslo.

Jesienią ubiegłego roku fantastyczna kariera Therese Johaug dość gwałtownie musiała zahamować. Świeżo upieczona zdobywczyni kryształowej kuli w sezonie 2015/2016, została przyłapana na dopingu. Zawieszono ją w prawach zawodniczych, a w kwietniu norweska federacja uznała winę biegaczki i zdyskwalifikowała ją na 13 miesięcy. Międzynarodowa Federacja Narciarska odwołała się jednak do CAS, gdyż uznała, że krajowy wyrok jest zbyt niski.

Niezależnie od tego jaka ostatecznie kara zostanie wymierzona Johaug, wiadomo, że nie może trenować z kadrą. Zdaje się jednak, że w pewien sposób “dopingowiczce” pomóc postanowiła Marit Bjoergen. Wielokrotna mistrzyni świata od początku murem stawała za swoją koleżanką. – Ten medal dedykuje Therese – mówiła Marit po wywalczeniu pierwszego z czterech złotych medali w Lahti. Okazało się, że obie zawodniczki trenowały wspólnie w Oslo. Portal nrk.no pisze wprost o “cichych, ale długich sesjach”. – Therese wykonała świetną pracę, nie musimy się martwić i jej formę – skomentowała Bjoergen po treningach. Johaug trenuje na własną rękę z trenerem, pytanie czy wspólne sesje z kadrowiczką Norwegii powinny mieć miejsce?

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.