To już pewne, Wielka Krokiew w przebudowie

P1050483-Copy-Copy

Prezes PZN potwierdza, iż została podjęta już ostateczna decyzja dotycząca modernizacji Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Obiekt osiągnie rozmiar HS – 140.

Podczas PŚ w Wiśle Apoloniusz Tajner spotkał się z szefem COS, gdzie doszło do ostatecznych rozmów dotyczących przebudowy najpopularniejszej skoczni narciarskiej w Zakopanem. Jedyną przeszkodą zatrzymującą w tej chwili prace jest śnieg. W chwili kiedy tylko stopnieje ruszą prace na Wielkiej Krokwi. Trzy najważniejsze zmiany obiektu to: profil najazdu, profil zeskoku i zmiana obecnych torów na tory lodowe.

0ecb2fcbc9a5a54b9645af4debbb27a7
fot. eurosport.onet.pl

– Przejście na najeździe zostanie podniesione o 66 centymetry. Będzie teraz takie uciekające. Kąt nachylenia progu będzie teraz wynosił 11,5 stopnia. Do tej pory było 10,5. To najnowocześniejszy model. Teraz właśnie takie obiekty się preferuje – tłumaczył prezes PZN Apoloniusz Tajner. Dodatkowo bula zostanie obniżona o 44 cm, a zeskok za bulą zostanie podniesiony, w niektórych miejscach, nawet do 60 cm. – To da nam powiększenie skoczni do rozmiaru HS – 140. Po modernizacji śmiało będzie można skakać nawet 150 metrów, bo kąt nachylenia utrzymywać się będzie za HS – dodał Tajner.

Dobrą wiadomością jest także fakt iż w tym roku tory lodowe uzyska również skocznia im. Adama Małysza w Wiśle. Na trasach biegowych na Kubalonce także przeprowadzane są systematyczne modernizacje.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.