To już oficjalne. Anna Veith ogłosiła zakończenie kariery

fot. Special Olympics via flickr.com

fot. Special Olympics via flickr.com

Anna Veith oficjalnie poinformowała o zakończeniu sportowej kariery. 30-letnia mistrzyni olimpijska na swoich profilach społecznościowych napisała, że jest gotowa na nowy rozdział w życiu. – Nigdy nie byłabym w stanie pomyśleć, że narciarstwo nauczy mnie tak dużo – przyznała.

O prawdopodobnym zakończeniu kariery przez Annę Veith austriackie media pisały już tydzień temu. Niestety, dzisiaj te przypuszczenia potwierdziły się. O decyzji austriackiej narciarki alpejskiej można przeczytać m.in. na jej profilach społecznościowych. – Jestem gotowa na nowy rozdział. Serce i głowa mówią mi, że czas podjąć się czegoś nowego – napisała. Veith przyznała także, że narciarstwo to jej całe życie, a sport pozwolił uformować charakter. Anna podziękowała wszystkim, którzy ją wspierali. Jest wdzięczna za możliwości, które pozwoliły jej spełnić marzenia z dzieciństwa. – Nigdy nie byłabym w stanie pomyśleć, że narciarstwo nauczy mnie tak dużo. Dla mnie to nie tylko wygrywanie i przegrywanie. To budowanie i bycie drużyną. Szczerzę wierzę, że to to pozwala ci dostać się na szczyt – dodała.

Veith ma na swoim koncie trzy medale igrzysk olimpijskich, w tym jeden złoty. Austriaczka jest również trzykrotną mistrzynią świata. W sezonach 2013/14 oraz 14/15 zdobywała Kryształową Kulę. – Teraz jestem podekscytowana tym, co przyniesie przyszłość i nie mogę się doczekać, aby wielu z Was zobaczyć. Dziękuję za Wasze nieograniczone wsparcie. To znaczyło i nadal znaczy dla mnie naprawdę dużo – zakończyła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I‘m ready for the next chapter. My heart and head are telling me it‘s time to do something new. And so, I have decided to retire from ski racing. Skiing is my whole life. It has made me who I am today and will always be something I’m passionate about. I am so grateful for the opportunities I’ve had, to learn and achieve in the past fifteen years. I’ve been able to fulfil my childhood dreams and more. I could never have imagined, that skiing would teach me so much. It’s not just about winning or losing for me. It‘s building and being a team. I truly believe that this is what takes you to the top. I have been lucky to have many people stand by my side, even when success didn’t always come. For those people and partners, I will be forever grateful. Thank you for believing in me. I have made friends for life and will always look back on my experiences with a huge smile. Now, I‘m excited to see what the future holds and look forward to seeing many of you there. Thank you, for your endless support. It has always and continues to mean so much to me. ?❤ Your, Anna

Post udostępniony przez Anna Veith (@anna.veith)

Źródło: Instagram