Tiril Eckhoff najpopularniejszym zimowym sportowcem Norwegii

© Manzoni/IBU

W Norwegii w ubiegłym miesiącu przeprowadzono badania dotyczące najpopularniejszych sportowców w kraju. Najwięcej osób wskazuje lekkoatletę Karstena Warholma. Świetne drugie miejsce zajmuje Tiril Eckhoff. W czołowej dziesiątce jest sześciu zawodników rywalizujących zimą. 

© Manzoni/IBU

Zimowi sportowcy zajęli sześć z dziesięciu miejsc zestawienia najpopularniejszych zawodników z Norwegii. Tak wynika z badań przeprowadzonych w sierpniu przez firmę zajmującą się analizą sportu i marketingu. Na czele listy znajduje się lekkoatleta – mistrz olimpijski i rekordzista świata Karsten Warholm. Już na drugiej lokacie plasuje się jednak biathlonistka Tiril Eckhoff. Rewelacyjny poprzedni sezon wpłynął na jeszcze większą rozpoznawalność nazwiska 31-latki.

Najlepszą trójkę dopełnia drugi z lekkoatletów Jakob Ingerbrigtsen. Kolejnym z zimowych sportowców jest czwarty Johannes Boe. Mimo przejścia na emeryturę trzy lata temu, wciąż niezwykle wiele osób wspomina Marit Bjoergen, której nazwisko widnieje jako szóste na liście. Tuż za ośmiokrotną mistrzynią olimpijską znajduje się Therese Johaug. Ósmy jest Johannes Klaebo, a dziewiąty Tarjei Boe.


Źródło: sports.ru

Obserwuj