Tino Edelmann rozstaje się z kombinacją

fot.sportschau.de

fot.sportschau.de
fot.sportschau.de

Niemiecka reprezentacja kombinatorów norweskich straci ważnego zawodnika. 31-letni Tino Edelmann postanowił zakończyć karierę sportową i zająć się rodziną.

Edelmann zapowiedział zakończenie kariery praktycznie tuż przed startem nowego sezonu Pucharu Świata. Niemiec doszedł do wniosku, że czas poświęcony na uprawianie kombinacji chce spędzić z żoną Christin i synem Frederikiem. Niemiecki kombinator tłumaczy się ze swojej decyzji brakiem możliwości wyrównanej walki ze światową czołówką, w której i tak jest wielu reprezentantów Niemiec.

Tino Edelmann przyznał, że jeździ na zawody po to, aby znajdować się w klasyfikacji wśród najlepszych, a nie po to, żeby zaliczyć wycieczkę. Obecne nie widzi się w gronie faworytów na najbliższy sezon i postanawia zająć się rodziną.

Tino Edelmanna w zawodach Pucharu Świata możemy obserwować od 2003 roku. Do końca ubiegłego sezonu Niemiec zaliczył 199 pucharowych występów. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów w Vancouver wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w sztafecie, w której ma liczne medale mistrzostw świata w tym złoto z Falun. W zawodach Pucharu Świata trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.