Tina Weirather z nowym trenerem, będą również nowe narty?

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Po tym jak dotychczasowy trener Tiny Weirather odszedł do kadry Szwajcarii, zawodniczka z Liechtensteinu musiała znaleźć sobie nowego szkoleniowca. Podobnie jak poprzedni trener, jest on Austriakiem. Do kolejnego sezonu Weirather będzie przygotowywana przez Karlheinza Pichlera. 

Dotychczas Weirather była trenowana przez 49-letniego Andreasa Eversa. Pod koniec marca pojawiła się informacje, że Andreas Evers zastąpi na stanowisku głównego trenera szwajcarskich szybkościowców Seppa Brunnera. W związku z tym pojawił się wakat na stanowisku trenera dla reprezentantki Liechtensteinu – Tiny Weirather. Posadę tę obejmie inny Austriak – 47-letni Karlheinz Pichler, który poprzednio zajmował się pracą w Austriackim Związku Narciarskim z kobiecym zespołem szybkościowym, a wcześniej w latach 2009-2011 trenował grupę slalomową i gigantową oraz w latach 2007-2009 drużynę Pucharu Europy w Austrii. Dla Pichlera to drugie podejście do pracy w Związku Narciarskim Liechtensteinu. W latach 2000-2002 miał okazję pracować z męską grupą narciarzy z alpejskiego księstwa.

W ostatnim czasie mówi się także, że Tina Weirather może zmienić narty. Możliwe jest przejście najlepszej supergigancistki Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2016/2017 z Atomica do Heada. Jak podała stacja radiowa Radio-L z Liechtensteinu, dyrektor wyścigowy firmy Head potwierdził, że Tina testuje narty tej marki.

Źródło: fantaski.it, .vaterland.li, laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.